Dětské kroužky, zážitkové lezení, kurz takový a makový… Kdo se má v té nabídce vyznat? Neboj, připravila jsem pro tebe průvodce nabídkou. Stačí, když se zamyslíš, který modelový příklad tě nejvíc vystihuje. Bude to spíš vysokoškolák, nebo třeba aktivní rodinka?

Nejvíce tě vystihuje:

Chceme s dětmi trávit volný čas aktivně

Doma nám pobíhá prcek. Dva. Tři. Plavání, kam jsme půlrok chodili, nás moc nechytlo. Zároveň ale chceme občas něco akčnějšího podniknout.

rodina na lezeckém kurzu
Lezení s dětmi musí být hlavně zábava

Pokud chcete jen ochutnávku lezeckého světa pro sebe, děti, nebo třeba dítě a akční babičku (zkrátka pro max. 3 osoby), zkuste zážitkové lezení pro děti i dospělé. Vyzkoušíte si, o čem lezení vůbec je a seznámíte se s potřebným vybavením. A jestli vás to chytne, příště můžete vyrazit rovnou na výukový kurz pro rodiny s dětmi. Tam si společně projdeme techniku jištění i všemožné tipy pro lezení s dítětem. Po absolvování tohohle kurzu pak můžete chodit lézt s celou smečkou bez obav.

Chtěli byste si jednou do týdne udělat malou přestávku od rodičovských povinností? Koukněte na nabídku lezeckých kroužků. Kroužky probíhají ve třech věkových kategoriích. V přípravce od 3 do 7 let se děti naučí základy lezení. Skupina mladších školních dětí od 8 do 12 let pak vybrousí lezeckou techniku a zmákne jištění lezce. A nejstarší skvadra od 13 do 18 let pak prohloubí lezecké dovednosti tak, že nebudete mít strach pustit svého puberťáka s kámošem na stěnu samotného.

A co dětské příměstské tábory, máte? Jasně, příměšťáky máme!

Je mi 15 a chci začít lézt

Koukal(a) jsi ale na telku a zrovna tam jelo lezení. A přišlo ti to cool. Od té doby si na lezení občas vzpomeneš. Nevíš ale, kde začít. Nebude to asi taková sranda, přece jen se leze docela vysoko…

Lezení pro puberťáky
Na kurzu si nejdřív všechno pořádně vysvětlíme, až pak se vydáme do akce

Jestli si chceš lezení jen vyzkoušet, koukni na zážitkové lezení pro děti i dospělé. Klidně s sebou vezmi kámoše, nebo rovnou dva. Nebo ukecej rodiče, třeba se ukáže, že mají podobný lezecký sen jako ty. Projdeme si spolu úplné základy – co k lezení potřebuješ nebo jestli musíš začít chodit bušit do gymu. Vylezeš si několikrát stěnu a instruktorka ti odpoví na jakékoli dotazy.

Když tě lezení chytne, můžeš pak s parťákem dorazit na lezecký kurz top rope. Tam se naučíš bezpečně jistit lezce na laně a zdokonalíš lezeckou techniku. Vybírat můžeš buď z kurzu na 2 hodiny, nebo dvou dvouhodinových setkání. Obsah mají obě varianty stejný, jen se liší tempem výuky a cenou. A pokud nebudeš mít stále dost, vybereš si i vyšší level kurzu prvolezení. Během dvou setkání se tam dozvíš, jak na lezení a jištění, když už nechceš lézt jen na top rope laně.

Co ale dělat, když chceš lézt častěji, ale nemáš s kým? Zkus lezecký kroužek v dané věkovce (3-7, 8-12 a 13-18 let). Lekce probíhají jednou týdně po 90 minutách. Za sebe je můžu doporučit všem, kteří chtějí poznat nové tváře a začít makat na svém lezeckém já.

Jsem v Brně na vysoké a láká mě stěna

Z kolejí znáš jednoho týpka, co leze. Nejseš ale zrovna dvakrát extrovert, takže se toho borce rozhodně nebudeš ptát, jestli tě vezme na stěnu. Ale ty bys přitom fakt začít chtěl. A Honza by do toho asi taky šel…

vysokoškoláci na stěně
Stačí troška odhodlání a lezení ti půjde jedna báseň

Chceš si lezení jen vyzkoušet? Ukecej Honzu, ségru nebo třeba kámoše z gymu a objednej pro vás zážitkové lezení pro děti i dospělé. Dojít můžeš ale klidně i sám, horní limit jsou 3 osoby. Za hodinku a půl si ukážeme, jak to na stěně chodí a co k tomu potřebujete. Zkusíte si, jak se leze kousek nad zemí i hezkých pár metrů vysoko. Když dorazíte v pracovní den dopoledne, je navíc skoro jisté, že na stěně budeme jen my sami. Takže žádné zvídavé zraky okolních lezců a situace, kdy nám natrhne zadek dítě, co leze vedle. Ale i když dojdete odpoledne, není nic ztraceno. Lezecká komunita je jak druhá rodina.

Co když se ale chceš naučit i jistit? Pak sáhni po lezeckém kurzu top rope. Ukážeme si, co a jak, když chcete chodit na stěnu ve dvou a neplácat se jen u země. Top rope kurz dělám ve dvou verzích. Buď jako svižnější dvouhodinovku, nebo jako dvě dvouhodinová setkání. Obsah mají stejný, liší se (krom ceny) pouze tempem výuky. Na tenhle kurz pak navazuje vyšší dívčí v podobě kurzu prvolezení.

Rande v parku je sice romantika, ale hledáme něco speciálního

Kino, romantická večeře, procházka nočním městem nebo třeba wellness. To všechno je perfektní plán pro dva. Co když ale chcete prožít něco netradičního? Něco, kde se budete moci poznat úplně z jiného úhlu než při sezení v kině?…

lezení pro páry
Schválně, kdo z vás dvou bude rychlejší lezec?

Zkoušeli jste už společně sportovat? A nemám teď na mysli odpoledne s bruslemi na nohách, ani tenis. Mluvím o skutečně párovém sportu. Takovém, kde jeden bez druhého neuděláte ani krok. Takovém, kde bude mít váš život v rukách ten druhý. Hotový vrchol důvěry… Přesně tohle s sebou nese lezení. Zkusit si ho můžete při zážitkovém lezení pro děti i dospělé. Objednáte kurz, kde budete jen vy dva a instruktorka. Prohlídnete si, jak to na stěně chodí, co je k tomu potřeba a především si budete vzájemně fandit v dobývání vrcholu stěny.

Pokud ale jdete do všeho po hlavě, sáhněte rovnou po lezeckém kurzu top rope. Čeká vás krom samotného lezení i výuka jištění. Odcházet pak budete jako dvojka, která může s klidem chodit lézt i bez instruktora. Tenhle kurz nabízím ve dvou verzích – buď jako jednorázovou akci dlouhou 2 hodiny, nebo jako dvě dvouhodinová setkání. Liší se krom ceny jen tempem výuky… Přímo na tento začátečnický kurz navazuje pokročilejší kurz prvolezení. Zdokonalíme v něm vaši techniku jištění i lezení a navíc přidáme dovednosti spojené s lezením na prvním konci lana.