Moje jméno je Veronika, ale říkej mi Verčo nebo Veru. Bydlím v Brně ale pocházím z Vysočiny, kde jsem taky s outdoorem a pedagogikou volného času začala laškovat v rámci STANu. Možná ti bude něco říkat resort Březová nebo jesenická chata Relaxa. Jestli patříš spíš k mladším ročníkům, možná jsme se dokonce potkali na jednom z táborů, které jsem vedla.

V oblasti pedagogiky volného času a outdooru se pohybuji nepřetržitě od roku 2012. Za tu dobu jsem realizovala desítky letních táborů, ať už pobytových, příměstských, sportovních, dobrodružných, tak i jazykových. Adaptačními kurzy, školními výlety i školkami v přírodě jsem provedla stovky děti a dospívajících.

Od roku 2015 jsem se začala specializovat hlavně na oblast zážitkové pedagogiky v rámci lezeckého sportu. V Brně dlouhodobě vedu několik lezeckých kroužků pro děti.

Po letech strávených v úvazku a lezečkách jsem intuitivně došla k tématu své magisterské diplomové práce (obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ), které se týkalo lezecké pohybové přípravy dětí mladšího školního věku.

Kromě učitelství jsem na MUNI vystudovala také obor Aplikovaná a environmentální geologie se specializací na hydrogeologii.

Jsem držitelkou osvědčení „Instruktor lezení na umělých stěnách“ (BP Sport, 2019).

V roce 2024 jsem si rozšířila kvalifikaci o osobního trenéra ve fitness v rámci kurzu trenéra dětí a mládeže (3D FITNESS ACADEMY, 2024)

Jako instruktor lezení na umělé stěně doprovázím děti i dospělé při prvních lezeckých krůčcích, ať už v rámci individuálních kurzů a kroužků, tak i během firemních teambuildingů.

Už jsem si vyzkoušela život hydrogeologa i doktoranda geologie. Od roku 2023 se plně věnuji vedení Wanderwall – lezecké školy Brno. Proč zrovna Wanderwall? Ve volném čase mimo lezení ráda utíkám z města do hor za pěší i cykloturistikou. Wander tak symbolizuje putování, wall lezeckou stránku mého života. A krůček je pak k wanderwall (…angličtináři vědí).

Se střídavými úspěchy vychovávám našeho psího parťáka – shibu Arashiho. A u čeho si odpočinu po výuce na stěně? Rozhodně u tvorby nejrůznějších metodických pomůcek a grafiky. To vše ideálně s hrnkem dobré kávy, bylinkového čaje a sáčkem domácího jerky.